Chociaż wiele rodzajów kont bankowych nie generuje opłat za ich prowadzenie, często otrzymujemy pytania dotyczące zamykania lub przenoszenia tychże kont. W poniższym tekście wyjaśniamy, jak krok po kroku zakończyć współpracę z mBankiem.
- Jak wypowiedzieć umowę konta w mBanku online?
- Jak zakończyć współpracę z mBankiem?
- Jak deaktywować kartę powiązaną z kontem w mBanku?
- Jak osobiście likwidować konto w mBanku?
- Czy istnieje możliwość anulowania umowy z mBankiem drogą korespondencyjną?
- Jak anulować umowę z mBankiem poprzez kontakt telefoniczny?
- Jak długo trwa proces zamykania konta w mBanku?
- Natychmiastowe zamknięcie konta w mBanku
- Ważne - Koniecznie przeczytaj, jeśli masz zamiar zamknąć konto w mBanku
- FAQ - Często zadawane pytania
Jak wypowiedzieć umowę konta w mBanku online?
Aby zakończyć współpracę z bankiem, najpierw musisz uporządkować wszystkie związane z kontem produkty finansowe.
Po pierwsze zweryfikuj, czy nie korzystasz z dodatkowych usług mBanku, które wymagają aktywnego konta lub które oferują preferencyjne warunki dzięki temu kontu. Do najczęściej pomijanych przy likwidacji konta produktów należą kredyty, lokaty oraz inwestycje.
Po drugie dokonaj spłaty zobowiązań z karty kredytowej oraz debetu związanego z kontem w mBanku. Bank nie zgodzi się na rozwiązanie umowy, dopóki wszystkie środki nie zostaną zwrócone.
Zadbaj o uregulowanie wszelkich zobowiązań finansowych związanych z dodatkowymi produktami. Niespłacone opłaty uniemożliwiają likwidację konta.
Jeżeli nie korzystasz z żadnych dodatkowych usług mBanku lub nie są one związane z likwidowanym kontem, przystąp do finalizacji swoich spraw finansowych. Przenieś środki z rachunku w mBanku na inny rachunek lub wypłać je w formie gotówki. Zostaw na rachunku odpowiednią ilość środków na pokrycie potencjalnych opłat
Jak zakończyć współpracę z mBankiem?
Nadszedł czas, aby oficjalnie zakończyć współpracę z mBankiem. Masz kilka opcji do wyboru:
- odwiedź placówkę mBanku i wypełnij na miejscu formularz dotyczący wypowiedzenia umowy;
- zatelefonuj do centrum obsługi klienta mBanku pod numerem 783 300 800 (z komórki) lub +48 426 300 800 i wyraź chęć likwidacji rachunku;
- wyślij wypowiedzenie umowy o prowadzenie rachunku za pomocą listu poleconego; zaloguj się do systemu/aplikacji mBanku i za jej pomocą zamknij rachunek.
Podczas wypełniania formularza do zamknięcia konta podaj, na jakie konto mBank ma przekazać resztę środków, które pozostały na zamykanym rachunku. Jak już wcześniej wspominaliśmy, zazwyczaj są to niewielkie sumy zarezerwowane na pokrycie ewentualnych opłat. Bank z pewnością nie zatrzyma tych pieniędzy, ale przekaże je dopiero po formalnym zakończeniu współpracy. Standardowy czas wypowiedzenia dla konta ROR to 30 dni.
Należy podkreślić, że zamknięcie konta firmowego w mBanku może wymagać odwiedzenia placówki bankowej lub połączenia telefonicznego z bankiem. Będzie konieczność dostarczenia własnoręcznego podpisu lub specjalistycznego podpisu cyfrowego.
Jak deaktywować kartę powiązaną z kontem w mBanku?
Jeśli chcesz deaktywować kartę powiązaną z kontem w mBanku, możesz to zrobić za pośrednictwem platformy online. Upewnij się jednak, że wcześniej uregulowałeś wszelkie związane z nią zobowiązania. Kiedy Twoja karta jest wolna od zadłużenia, postępuj następująco:
- zaloguj się do systemu mBanku;
- przejdź do sekcji MOJE FINANSE;
- w tej sekcji przejdź do zakładki KARTY;
- wybierz kartę, którą chcesz deaktywować;
- kliknij opcję ZASTRZEŻ KARTĘ;
- podaj powód zastrzeżenia, aby jednoznacznie wskazać, że chcesz z niej zrezygnować;
- zatwierdź decyzję o zastrzeżeniu karty.
Karta zostanie zdezaktywowana. Jest szansa, że centrum obsługi klienta mBanku skontaktuje się z Tobą w tej sprawie, ale karta pozostanie deaktywowana.
Możesz również wypowiedzieć umowę karty w placówce banku, poprzez infolinię lub wysyłając odpowiedni list. Najprościej jednak będzie to zrobić online.
Jak osobiście likwidować konto w mBanku?
Aby osobiście zlikwidować konto w mBanku, musisz odwiedzić jedną z jego placówek z dowodem tożsamości w ręku. Proces zamykania konta obejmuje wypełnienie odpowiedniego formularza, potwierdzenie swojej tożsamości przy pomocy dowodu oraz finalizację procesu podpisem.
Warto zwrócić uwagę, że mBank jest instytucją głównie skupioną na obsłudze internetowej, więc realizacja działań w placówce może zająć więcej czasu
Czy istnieje możliwość anulowania umowy z mBankiem drogą korespondencyjną?
Tak, możesz posłużyć się listem poleconym, kierując go do siedziby mBanku, jeśli chcesz zakończyć umowę rachunku bankowego. W treści listu warto zawrzeć:
- zamiar wypowiedzenia umowy (wskazując numer umowy lub rachunku);
- informacje dotyczące właściciela konta;
- numer konta, na które przekazane mają być pozostałe środki.
Jak anulować umowę z mBankiem poprzez kontakt telefoniczny?
Skontaktuj się z infolinią mBanku dzwoniąc pod numer 783 300 800 (z komórki) lub +48 426 300 800. Poinformuj doradcę o chęci zakończenia konta w mBanku. Cały proces wypowiedzenia odbywa się przez telefon. Doradca zapyta Cię o powód rezygnacji, wyjaśni kwestie dotyczące pozostawionych środków, a także poprosi o numer nowego rachunku do przelania tych środków. Na koniec przedstawi Ci informacje do uporządkowania przed datą wygaśnięcia umowy oraz poprosi o jej potwierdzenie.
Jak długo trwa proces zamykania konta w mBanku?
Czas potrzebny do zakończenia konta w mBanku zależy od wybranej metody. Proces przez infolinię czy platformę online trwa około 15 minut. Następnie obowiązuje 30-dniowy okres wypowiedzenia.
Jeśli wybierzesz zamknięcie konta w placówce, musisz uwzględnić czas podróży, podczas gdy w przypadku listu poleconego – czas dostarczenia przez pocztę.
Natychmiastowe zamknięcie konta w mBanku
Masz prawo do natychmiastowego zamknięcia konta, gdy bank wprowadza niekorzystne dla Ciebie zmiany w tabeli opłat i prowizji. Przy takiej okoliczności bank musi dać Ci możliwość szybkiego zakończenia umowy bez dodatkowych opłat. Chociaż samo posiadanie konta jest bezpłatne, zmiana opłat za operacje związane z kontem może nie być dla Ciebie opłacalna. Szczególnie, jeśli nie możesz zakończyć konta z powodu niespłaconego długu.
Bank zobowiązany jest poinformować Cię o możliwości natychmiastowego zakończenia umowy, zazwyczaj robi to poprzez e-mail.
Ważne informacje - Koniecznie przeczytaj, jeśli masz zamiar zamknąć konto w mBanku
Co do pozostałych środków na koncie, nie zostaną one utracone po jego zamknięciu. Bank przekaże je na wyznaczone przez Ciebie konto. Możesz również wybrać wypłatę gotówki, ale to nie jest zalecane.
Przy zamykaniu konta w mBanku, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii. Nie możesz zamknąć konta, jeśli jesteś jego dysponentem i na nim znajdują się jakiekolwiek zobowiązania lub blokady. Sprawdź również wyciągi bankowe, by pamiętać o wszystkich ważnych przelewach cyklicznych i innych sprawach związanych z kontem.
FAQ - Często zadawane pytania
W niniejszej sekcji zamieściliśmy kilka z najczęściej zadawanych pytań dotyczących procedury zamykania konta w mBanku oraz udzieliliśmy na nie odpowiedzi.
Czy można zakończyć współpracę z bankiem online?
Tak, w większości nowoczesnych banków jest to możliwe.
Jak zakończyć współpracę z mBankiem online?
Zaloguj się i przejdź do: Pomoc -> Inna sprawa -> Kategorie -> Rachunki -> Wypowiedzenie umowy i wypełnij formularz.
Ile kosztuje zamknięcie konta z mBanku?
Jest to operacja bezpłatna, ale należy spłacić wszelkie zaległości.
Jak długo trwa procedura zamykania konta mBanku?
Mniej więcej 15 minut w trybie online, po czym następuje miesięczny okres wypowiedzenia.
Jakie są wymagania, aby zamknąć konto w mBanku?
Stawiając się z oddziale osobiście należy mieć ze sobą dowód osobisty. W trybie online potrzebne są dane do logowania.
Kiedy bank zamyka nieaktywne konta?
Gdy opłaty związane z kontem nie są regulowane przez kilka miesięcy lub gdy od ostatniej operacji minęło 10 lat. Bank zawsze informuje posiadaczy kont o takim zamiarze.